Vår målsetting med forvaltningen er enkel. Vi skal levere god risikojustert avkastning for våre andelseiere. Historisk sett har vi klart dette i ODIN Finland. I de siste årene har vi derimot slitt med å skape meravkastning til våre kunder, selv om den absolutte avkastningen har vært god.
Vi vil fortsette å levere god langsiktig meravkastning og service til våre kunder. Derfor styrker vi forvaltningen ytterligere. Leder for vårt finske kontor, Stefan Haglund, vil i tillegg til sine nåværende oppgaver inngå i forvaltningen av ODIN Finland. Han vil være i et team sammen med Truls Haugen, ansvarlig forvalter av fondet.
«Stefan har bred erfaring fra det finske aksjemarkedet med over 30 år i bransjen. Som aktiv forvalter ønsker vi å sikre og forsterke vår lokale tilknytning, samt ha fokus på bærekraft og analyse. Med Stefan aktivt med i forvaltningen av ODIN Finland, kan vi ta dette et steg videre», sier Truls Haugen.

Stefan Haglund